Data: 2017-03-31

Szanowni Rodzice i Mieszkańcy Sikawy!

Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 33 informuje, że utworzenie, w związku z reformą oświaty, nowej Szkoły Podstawowej nr 158 w roku szkolnym 2017/18 - na bazie obecnego gimnazjum, zostaje przełożone na rok szkolny 2018/19.

W związku z tym nabór uczniów do klas pierwszych nowotworzonej szkoły będzie miał miejsce w roku 2018.

Zmiana planów spowodowana jest decyzją radnych, która zapadła na sesji Rady Miejskiej w Łodzi w dniu 29 marca 2017r. Wiceprezydent Tomasz Trela- odpowiedzialny w naszym mieście za edukację, zapewnił, że ze względów formalno-prawnych nie jest możliwe powołanie nowej szkoły w nadchodzącym roku szkolnym.

Jednocześnie powstanie Szkoły Podstawowej nr 158 dla dzieci mieszkańców Sikawy traktuje jako spełnienie wcześniejszych planów wynikających z licznych konsultacji z mieszkańcami, środowiskiem oświatowym i sprawę najwyższej wagi.

Maria Jolanta Chojnacka