Data: 2017-11-26

Szanowni Rodzice!

Informuję, że Urząd Miasta Łodzi rozpoczął 1 etap wdrażania oprogramowania OFFICE 365 w łódzkich placówkach oświatowych.

Oprogramowanie OFFICE 365, które miasto kupiło w celu ujednolicenia systemu informatycznego oraz sposobu zarządzania i komunikacji w łódzkiej edukacji zawiera w sobie dwa warianty użytkowania:

• Wariant ON – LINE to znaczy korzystanie z najnowszych wersji aplikacji wchodzących w skład oprogramowania OFFICE 365 wraz z niezliczoną ilością usług stanowiących niezastąpione narzędzie w Waszych menadżerskich rękach oraz w pracy dydaktycznej nauczycieli z uczniami i ich rodzicami, wymagający dostępu do Internetu.
  • Wariant OFF – LINE (stanowiący uzupełnienie wariantu ON – LINE) to znaczy korzystanie z najnowszych wersji aplikacji wchodzących w skład oprogramowania OFFICE 365 na każdym komputerze służbowym będącym na stanie placówki, którego parametry umożliwią bezpośrednie ich zainstalowanie.

Te dwa warianty to dostęp dla nas wszystkich do usług i aplikacji w OFFICE 365 dedykowanych specjalnie dla edukacji. Wszyscy będziemy mogli korzystać, między innymi z:

• jednorodnej poczty e-mail,
  • wirtualnego dysku OneDrive o pojemności 1TB dla każdego,
  • nowoczesnych narzędzi do komunikacji i współpracy w chmurze, dostępnych w dowolnym miejscu i czasie, z dowolnego urządzenia,
  • aplikacji edukacyjnych np. takich jak: Microsoft Teams, OneNote Class Notebook, Forms,
  • pełnej wersji pakietu Office do instalacji na 5 komputerach, 5 tabletach i 5 smartfonach do użytku prywatnego.

Oprócz popularnego pakietu biurowego, za pomocą którego można tworzyć dokumenty indywidualnie, OFFICE 365 stwarza szansę na tworzenie dokumentów zespołowo. Umożliwia korzystanie z bezpiecznej poczty z zastosowaniem ujednoliconych adresów, tworzenie interaktywnych multimedialnych publikacji, uruchomienie szkolnego kanału filmowego, organizowanie telekonferencji, stworzenie szkolnej strony internetowej – bez kosztów hostingu, wspieranie lekcji poprzez e-learning i współpracę on-line.

Szanowni Rodzice!, prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie przez szkołę danych osobowych Waszych dzieci (jest ona niezbędna). Wszyscy uczniowie otrzymali, od swoich wychowawców, stosowną deklarację.

Dziękuję Jolanta Chojnacka