Osiągnięcia 2011/2012

 

Uczniowski Klub Sportowy „Orientuś”

  • UKS „Orientuś” wywalczył 1 miejsce w punktacji Drużynowego Pucharu Polski,
  • zajął również 1 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski,
  • wywalczył 141 pkt w klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za 2011 rok (201 miejsce w Polsce, 6 w Łodzi, 1 miejsce w Polsce w biegu na orientację),
  • 13 zawodników wywalczyło łącznie 17 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, a w 2012 już dwadzieścioro,
  • Ośmioro reprezentowało Polskę na zawodach międzynarodowych w tym jeden  na Mistrzostwach Europy Juniorów, dwoje na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata,
  • 12 zawodników otrzymało nagrody bądź stypendia Urzędu Miasta Łodzi i Marszałka Województwa Łódzkiego,
  • Spośród absolwentów Gimnazjum nr 33 medale  mistrzostw Polski zdobywali: Ewa Gwóźdź, Dominik Chudzik i Alicja Ewiak.
  • Klub był organizatorem kilku imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych o zasięgu ogólnopolskim i ponadregionalnym a przede wszystkim dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego – Klubowych Mistrzostw  Polski  w Biegu na Orientację rozegranych w Tomaszowie Mazowieckim a także dzięki Urzędowi Miasta Łodzi – Mistrzostw Polski młodzików czyli tzw. Pucharu Najmłodszych . Po raz 24, UKS „Orientuś”  zorganizował Turystyczny Marsz na Orientację „Orientuj się i licz”, po raz 18 - Jesienne Zawody na Orientację „Złota Igła”, w kwietniu był organizatorem Mistrzostw Województwa Łódzkiego w biegu na orientację. Wzięło w nich łącznie udział ponad  1500 osób. Zawody te połączone były z promocją naszego miasta oraz sportu i rekreacji jako formy spędzania czasu wolnego.
  • Spośród obecnych uczniów gimnazjum w zawodach uczestniczyło kilkanaście osób z klas Ib i IIb i IIIb  pod opieką p. Małgorzaty Morawskiej.
  • Podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego 9 miejsce wywalczył Łukasz Gaszewski a p. Małgorzata Morawska zdobyła brązowy medal w kategorii nauczycieli.
  •  W zawodach popularyzujących czołowe miejsca zdobywał Patryk Kudyba.

Inne osiągniecia sportowe:

  • indywidualne biegi przełajowe- chłopcy i dziewczęta ( najlepszy Kamil Margues  5 miejsce w rejonie 2 Widzew)
  • piłka siatkowa chłopców – Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej w Ramach Promocji Kultury Fizycznej ( 4 miejsce w rejonie 2)
  • piłka siatkowa dziewcząt – Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej w Ramach Promocji Kultury Fizycznej ( 5 miejsce w rejonie 2)
  • gry i zabawy - w Ramach Promocji Kultury Fizycznej ( 4 miejsce w rejonie 2)

Inne:

  • Udział Zofii Hałęzy, Anny Kowalskiej, Aleksandry Wochniak oraz Katarzyny Hauffy w Konkursie filozoficznym,
  • Zofia Hałęza została finalistka Konkursu Filozoficznego,
  • Udział Łukasza Gaszewskiego, Katarzyny Hauffy, Anny Kowalskiej, Jakuba Serkiesa, Agaty Frontczak, Mateusza Semerada w Konkursie Matematycznym Test Oxford.
  • Aleksandra Wochniak i  Łukasz Gaszewski najlepsi w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego,
  • Udział Dominiki Szczygielskiej i Zofii Hałęzy w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego,