UKS Orientuś

Uczniowski Klub Sportowy Orientuś Łódź, specjalizuje się w biegu na orientację. Sport ten wymaga umiejętności posługiwania się mapą i dobrej kondycji fizycznej. Dzięki systematycznym treningom i częstym udziale w zawodach ogólnopolskich i zagranicznych zawodnicy UKS Orientuś osiągają znaczne sukcesy. W roku 2015 osiemnastu z nich zdobyło medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych,a nasza absolwentka Ewa Gwóźdź reprezentowała z dużym powodzeniem Polskę na Mistrzostwach Świata w Szkocji. W 2015 roku UKS Orientuś zajął 4 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski i 2 miejsce w Drużynowym Pucharze Polski.

Co roku biegacze Orientusia wyjeżdżają na obozy sportowe i zawody zagraniczne zwiedzając przy okazji najciekawsze miejsca w Europie. Dzięki znacznym dofinansowaniom z Urzędu Miasta Łodzi mogli odwiedzić min. Francję, Szwecję, Danię, Słowenię, Węgry, Czechy i Austrię.

Klub jest corocznie organizatorem wielu imprez sportowych i rekreacyjnych na orientację.
Najważniejsze z nich to:

• Mistrzostwa Szkół Województwa łódzkiego

• Turystyczny Marsz na Orientację „Orientuj się i licz”.

Najlepsi zawodnicy klubu otrzymują stypendia sportowe oraz nagrody marszałka województwa i prezydenta Łodzi. Klub pokrywa nawet do 70% kosztów udziału w wyjazdowych zawodach i zakupionego sprzętu do uprawiania biegu na orientację. Członkami klubu są nie tylko gimnazjaliści ale także uczniowie szkół podstawowych, liceów a także studenci i nauczyciele.

UKS ORIENTUŚ