eMOCja jest w Tobie

Od początku roku szkolnego 2015/2016 klasa Ib uczestniczyła w projekcie ,,eMOCja jest w Tobie, wychodzimy ze szkolnych ławek-nowoczesna profilaktyka zaburzeń psychicznych", dofinansowanym  z budżetu Miasta Łodzi, którego realizatorem była Fundacja Edukacyjna SIŁACZKA. Projekt był laureatem konkursu ogłoszonego przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych. Działania projektowe kierowane były do uczniów jak i rodziców. Rodzice otrzymali broszury informacyjne dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego wśród nastolatków. Uczniowie natomiast odbyli spotkania warsztatowe, na które składały się tematy takiej jak radzenie sobie ze stresem i komunikacja interpersonalna. Uczestnicy mieli też okazję spróbować swoich sił w konstruowaniu gier terenowych. Chętni reprezentanci klas zostali zaproszeni do udziału w grze miejskiej jak i grze parkowej. Projekt wzbudził zainteresowanie młodzieży, uczniowie byli zaangażowani i kreatywnie realizowali zadanie proponowane przez trenerów Fundacji.

Dzięki uczestnictwu w tym projekcie nasi uczniowie mieli szansę lepszego poznania swojego zespołu klasowego w innej sytuacji niż typowo szkolna. Mogli też sprawdzić, jak czują się w swoim towarzystwie, na kogo mogą liczyć w razie potrzeby. Działania tego rodzaju wydają się bardzo ważne dla naszych uczniów i warte powtarzania w przyszłości.

Koordynował: Michał Wiatrowski